Pływanie w basenie dla dzieci

3

Czas na plażę.

Aby odwiedzić plażę, szczególnie dzieci, trzeba rano od 8 do 10, a wieczorem – od 17 do 19 godzin. Oczywiście można nieznacznie zmienić czas, biorąc pod uwagę indywidualne cechy dziecka. Ale musimy pamiętać, że jasne słońce w ciągu dnia może wyrządzić więcej szkody niż pożytku.

– 5 – Pływanie w basenie dla dzieci.

Jeśli dziecko jest po raz pierwszy na wybrzeżu morskim, musisz zabrać ze sobą mały nadmuchiwany basen, aby wlać do niego wodę morską i pozwolić dziecku poczuć się komfortowo z odczuciami. Bezpieczniejszy dla dziecka i ciszej dla rodziców. W basenie woda się nagrzewa, nie będzie zastraszana przez fale, chłodny wiatr i przepływ. Parasol można otworzyć nad basenem, aby dziecko nie miało oparzeń słonecznych.

– 6 – Stopniowa znajomość wody morskiej.

Po kilku dniach możesz wprowadzić małą dziewczynkę na otwarte morze, przesuwając nogi blisko brzegu, pozwalając mu dotknąć fali, itp. Jeśli woda jest ciepła, możesz zanurzyć dziecko, mocno trzymając jego ciało, aby nie było przestraszone.

Jeśli starsze dziecko, nie pozwól mu być samotnym w morzu, ponieważ nieoczekiwana wysoka fala może podnieść się i przestraszyć lub znieść go do morza. Dzieci powinny zawsze być pod obserwacją rodziców!

– 7 – Wylewanie kąpieli.

Czas kąpieli dziecka powinien być krótki i uwzględniać jego wiek, zdrowie i rozwój. Nie można pozwolić na hipotermię w wodzie, ponieważ może ona prowadzić do choroby i wysokiej temperatury. Możesz zacząć pływać od 5-10 minut i osiągnąć 20-30 minut.

– 8 – Po wodzie na słońcu, a następnie – w cieniu.

Kąpiel powinna być zakończona przez ogrzewanie w słońcu, a następnie można odpocząć trochę w cieniu. Dziecko może bawić się piaskiem, zabawkami lub gadżetem.

– 9 – Więcej picia.

Idąc na plażę, nie zapomnij o piciu dla dzieci. To powinno być dużo, ponieważ skóra wydziela wilgoć, którą trzeba uzupełniać co 30-50 minut.