Jak zrelaksować się z dzieckiem nad morzem?

2

Prawie wszyscy rodzice starają się zabrać dzieci do morza w celu rehabilitacji, uzyskania pozytywnych emocji, stwardnienia i zapobiegania wielu chorobom. Jednak wakacje nad morzem nie zawsze są bezpieczne i mogą przynieść wiele problemów związanych ze zdrowiem dziecka, jeśli nie przestrzegasz pewnych zasad wypoczynku z dzieckiem nad morzem.

Jak zrelaksować się z dzieckiem nad morzem?

Aby spędzić pełne wakacje i nie leczyć dziecka, musisz pamiętać o kilku prostych zasadach.

– 1 – Zgodność ze zwykłym systemem.

Nie można ulec pokusie, po przybyciu do morza, natychmiast udać się na plażę z dziećmi. Małe dzieci powinny zejść z drogi, jeść i być może spać. Zwłaszcza po długim locie. Konieczne jest przywrócenie siły i trybu dnia, przyzwyczajenie się do zmienionego czasu i otoczenia. W przeciwnym razie dzieci będą cierpieć psychicznie i będą podatne na choroby.

– 2 – Chwyć lekkie ubrania na plaży.

Na początku, aby dziecko nie wypaliło się i nie przegrzewało, trzeba zabrać ze sobą na plażę cienką naturalną koszulę z długimi rękawami, która pokryje jego ciało. Główkę należy przykryć czapką z szerokim rondem lub czapką baseballową z długim daszkiem. Do nóg potrzebne są również długie bawełniane spodnie, które zapobiegną przegrzaniu i poparzeniom.

Kilka dni później, kiedy skóra dziecka przyzwyczai się do słońca i warunków na plaży, można zacząć go rozbierać na kilka minut.

Nie usuwaj majtek z dzieciaka, ponieważ może on siedzieć na piasku, wypełniony różnymi zanieczyszczeniami. Po powrocie z plaży konieczne jest dokładne spłukanie całego ciała dziecka piaskiem.

– 3 – Wizyta u pediatry przed podróżą.

Przed podróżą do morza skonsultuj się z pediatrą na temat stosowania kremów ochronnych przez Twoje dziecko. Jeśli wyjeżdżasz za granicę, lekarz udzieli cennych porad, aby uniknąć lokalnych chorób i jakie środki podjąć, gdy pojawią się pewne objawy.