Dziecko może nauczyć się informacji

4

Dzieci dorastają i mają „nieprzyjemne” pytania do rodziców dotyczące seksu i pojawiania się dzieci. Co powiedzieć przedszkolakowi lub młodszemu uczniowi? Opowiadanie o bocianach i kapuście nie jest już tego warte, ponieważ wiele dzieci, które znają podstawy komputera, może już znać pewne szczegóły.

Kiedy i jak rozmawiać z dzieckiem na temat problemów dorosłych?

Dziecko może nauczyć się informacji, którymi jest zainteresowany „o tym” od rówieśników, ale nie wiadomo, co to będzie. Zboczona informacja może uszkodzić jego psychikę. Dlatego rodzice muszą być jeszcze w wieku przedszkolnym, aby prowadzić rozmowę z dzieckiem na złożony temat.

– Co powinieneś powiedzieć o pojawieniu się i narodzinach dzieci.

Rodzice muszą zrozumieć, że dziecko nie jest zainteresowane relacjami seksualnymi i ich zmysłową stroną. Chce zrozumieć, w jaki sposób pojawia się dziecko. Odpowiedź musi być szczera i łatwa do zrozumienia, w zależności od jego wieku.

Trzeba mu wytłumaczyć, że w ciele matki i taty są specjalne komórki, które łączą się i okazuje się, że dziecko rośnie w brzuszku mamy.

– W przypadku wielu pytań lepiej przygotować się wcześniej, czytając odpowiednią literaturę, którą można znaleźć w Internecie lub w księgarniach. W wielu książkach dla dzieci na temat edukacji seksualnej dzieci, jest dostępny tekst dla dziecka i kolorowe ilustracje, o rozwoju płodu w macicy, dzięki czemu on może wszystko zrozumieć poprawnie.

Niektórzy rodzice zabraniają nawet myśleć o tym, mówiąc, że dziecko nie rozwinęło się jeszcze w problemy dorosłych. Ale, zdaniem psychologów, nie należy zabraniać dziecku, wykazywać zainteresowania takimi problemami. Rodzice muszą wiedzieć, że dziecko ma prawo poznać prawdę o swoim wyglądzie. Nadal znajdzie odpowiedź, ale lepiej będzie, jeśli opowiesz o tym samemu.

– W zależności od rozwoju dziecka możesz powiedzieć mu o celu seksu, ale we właściwym kontekście. Trzeba powiedzieć dziecku o istnieniu dwóch płci – mężczyzn i kobiet, którzy kochają, a następnie dzieci, w wyniku tej miłości. A jeśli ktoś powiedział mu coś innego, to nie powinieneś go słuchać, bo nic nie wie.

– Możesz nauczyć się od dziecka, że ​​już wie o tym temacie. W razie potrzeby popraw swoją wiedzę lub zapewnij nieprawidłowe informacje. Rodzice muszą być źródłem prawdziwej wiedzy, a dziecko musi to zrozumieć, aby nigdy nie szukać prawdy po stronie.